Sony 6 PlayStation VR Oyununu Duyurdu

Sony PlayStation VR için 6 yeni oyun duyurdu, duyurulan oyunların listesini sizler ile paylaşıyoruz.

Sony, 3 Mart tarihi itibariyle toplamda altı yeni VR oyununu duyurdu. Bu günkü duyurularla birlikte "PSVR Spotlight" kampanyasını yeniden canlandırdığından PlayStation VR için çok önemli bir gün. Tüm oyunlar 2021'de gelmesi planlanan oyunlar.

Sony , Doom 3 VR ile başlayıp After The Fall ile biten sıralama ile gün boyunca PSVR oyunu duyurdu . Aşağıdaki yazıda altı oyunun tümü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Doom 3 VR

İlk ortaya çıkacak olan Doom 3 VR, 29 Mart'ta piyasaya çıkacak. Bu oyun, VR için güncellenen Doom 3 temelini ve genişletmeleri olan Resurrection of Evil and The Lost Missions'ı içeriyor.


DOOM 3: VR Sürümü, id Software’in eleştirmenlerce beğenilen aksiyon-korku nişancılığını, oyuncuları Cehennemin her köşesinde farklı bir iblisin pusuda beklediği korkunç bir dünyaya çekerek heyecan verici bir VR deneyimine dönüştürüyor.


"Köşeleri gözetlemenize, hareket kontrollerini kullanarak el fenerine takılı silahlarla çekimlerinizi açmanıza, arkadan sinsice yaklaşan iblisleri yakalamak için 180 derece hızlı dönüş işlevine ve sürüklemenize olanak tanıyan yepyeni VR geliştirmeleriyle karşımıza çıkıyor. Zırhınızı ve cephanenizin durumunu bileğe takılan ekran ile görebilceksiniz. "Song in the Smoke


Song in the Smoke, oyuncuları hayatta kalmak için zanaat yapmaları, yiyecek aramaları, avlanmaları ve savaşmaları gereken güzel ve ölümcül bir VR dünyasına çekiyor.

Song in the Smoke'da oyuncular zorlu bir dünyada erzak arayarak ve kendilerini her türlü tehditten koruyarak hayatta kalmaya çalışıyor.


Fracked


Üçüncü oyun tanıtımında karşımıza, serbest koşu, kayak ve tırmanmayı birleştiren bir oyun olan Fracked çıkıyor.

Bir dağ kırma tesisinin içinde mahsur kalmış, kaçmak için bir düşman ordusuna ve "boyutlararası manyaklara" karşı savaşması gereken bir kahraman olarak oynuyorsunuz.

Benim için fazla haraketli olsa da VR kullanıcılarını etkileyecek bir oyun diyebilirim.

I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar


Sıradaki oyunun ismi, I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar. Yeni Mekanikler ile eğlenceli bulmacaları bir arayan getiren bir oyun. Playstation'un resmi sitesinde şunlar yer alıyor.

I Expect You To Die 2'de oyuncular, casusluğun sürükleyici dünyasına geri dönüyor. Oyuncular, I Expect You to Die'da son görevinden gizlice hayatta kaldıktan sonra, Ajans'ın Zoraxis'in dünya hakimiyeti için aldığı şeytani istihbaratı keşfetmek için derinlere iniyor. Oyuncular, Zoraxis'in neyin peşinde olduğunu anlamak için yepyeni görevlere başlayacak, Ajans için hayati istihbaratı almak için seçkin casusluk becerilerini kullanacak ve görevin ortasında ölmemek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar.Zenith

Bu oyun beni gerçekten çok şaşırttı ve geleceğin VR'da olduğunu bir kez daha düşündürdü.

JRPG'den ilham alan bir VR MMO olan Zenith, Ramen VR oyun stüdyosunda geliştirmeye devam ediyor. Oyun, renkli bir açık dünyayı "adrenalin pompalayan aksiyon macera oyunu" ile harmanlamayı hedefliyor.

Geliştirici resmi blog gönderisinde , "Oyunumuzda kaybolmak için saatler harcayacağınız güzel, el yapımı ortamlar var" dedi . "Amarite Ormanı'ndaki yemyeşil ağaçlardan, Radiant Coast'taki turkuaz mavisi sulara, hiper fütüristik Zenith şehrine kadar, ayrıntılarla dolu bir fantezi dünyası inşa ettik. Elbette güzel manzara, Zenith'i yapmanın yalnızca bir parçası. İçine girdiğinizde yaşayan bir dünya gibi hissediyorum, çok zaman harcadık ve ortamı hayata geçiren karmaşık ayrıntılarla doldurduk. " dedi


After The Fall


After the Fall'un senaryosunu ve hikayesini merak ediyor olsam da tanıtımında oynanıştan ziyade cinematik trailer'ını gösterdiler. Tanıtım videosu her ne kadar cezbedici, apokaliptik dünyası merak uyandırıcı gözükse de oynanışı görmeden yorum yapmak zor.


After The Fall'da, alternatif bir 1980'lerin Los Angeles'ının tamamen donmuş topraklarında yürüyen ölümsüz hayvanlar olan "snowbreed"(zombi) olarak bilinen yaratıklara karşı savaşıyorsunuz. "Ölümsüz olmalarına rağmen, ortalama bir zombiye benzemiyorlar: snowbreedler korkutucu ve sürü halinde dolaşan vahşi canavarlar olarak karşımıza çıkıyorlar.


VR mesafeli yaklaştığım bir teknoloji olsa da zamanla alışacağıma inanıyorum. Yada alışmam gerekiyor, bilmiyorum.

1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör