RTX 3050ti Geliyor

Ekran kartı üreticileri her geçen gün uygun fiyatlı ekran kartı çıkarıyorlar. Son olarak Videocardz isimli sitede yayınlanan habere göre Asus yeni çıkaracağı bir modelde ekran kartı seçeneğine RTX 3050Ti seçeneği koyduğunu söyledi.

Grafik seçeneklerinin altında RTX 3050 Ti seçeneğinin olduğu söylentileri giriş seviyesi ekran kartının yakında piyasaya çıkacağını gösteriyor. NVDİA'dan bir açıklama gelmemiş olsa da, iş ortağı Asus yeni ekran kartının yakında çıkacağını söylemiş olabilir.RTX 3050Ti hakkında çok az bilgi bulunsa da 4GB GDDR6 belleğe sahip olacağı söyleniyor. İsminden de anlaşılacağı üzere GTX değil, RTX teknolojisine sahip bir GPU olduğu anlaşılıyor. Nvidia'nın yapay zeka destekli iyileştirmesi, bunun gibi uygun fiyatlı bir seçenek için büyük bir nimet olabilir.


Her ne kadar Youtube üzerinde gerçeği yansıtmayan karşılaştırma videoları olsa da şuan için bu GPU'nun masaüstü bilgisayarlar için çıkıp-çıkmayacağı kesin değil, mobil cihazlar için çıkması bile bir söylenti olabilir. Çünkü diğer mobil GPU'lar, RTX 3060 ve 3070, TDP değerleri belliyken, RTX 3050 Ti seçeneğinde böyle bir bilginin bulunmadığını belirtmek gerekir. Bu bir hata olabilir veya RTX 3050 Ti model GPU'nun tamamen aynı şekilde çalışmadığının bir göstergesi olabilir.1050 Ti modeli, uygun fiyatlı başlangıç modeli olarak ülkemizde çokça kullanıldı, kullanılmaya devam ediyor. RTX teknolojisine sahip uygun fiyatlı, giriş seviyesi bir ekran kartı oyuncuları mutlu eder.


Kaynak: https://videocardz.com/newz/asus-confirms-geforce-rtx-3050-ti-laptop-gpu-with-4gb-gddr6-memory

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör