Paylaşılamayan Oyun

Sinking City oyunu yapımcısı ve dağıtıcısı arasında paylaşılamıyor.Geliştirici Frogwares ve yayıncı Nacon arasındaki bir anlaşmazlık sonucu, The Sinking City oyunu Nisan 2020'de Steam'den kaldırıldı. Fransız mahkemesi kararının ardından Ocak ayında oyun Steam'e geri döndü, ancak kısa süre sonra tekrar kaldırıldı.


Geçtiğimiz şubat ayında The Sinking City bir kez daha Steam'de göründü, ancak Frogwares, oyunculara Steam'deki oyunlarını almamalarını söyledi. Çünkü; oyunun dağıtıcısı ve finansörü konumundaki Nacon firması mahkeme sonucunu beklemeden, oyunun korsan sürümünü Steam'e yüklemişti. Bunun üzerine Frogwares firması, oyunlarının "kırıldığını ve korsan" olarak Steam'e yüklendiğini iddia ederek DMCA bildirgesi yayınladı ve oyunu steam'den kaldırıldı.

Frogwares'in kendi oyununa DMCA bildirgesi yayınlaması pek alışıldık bir durum değil. Bu olay karşısında oyunun dağıtıcısı Nacon bu durum karşısında oyunun Steam'e geri koyma hakkına sahip olduklarını söylüyor ve Frogwares'in yaptığının "agresif ve önyargılı" olduğunu söylüyor.
0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör