Microsoft Activision Blizzard'ı Satın Aldı.

Güncelleme tarihi: 20 Oca

Microsoft Xbox ekibi, Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Diablo gibi dünyaca sevilen oyunların çatı şirketi olan Activision Blizzard’ı satın aldığını duyurdu. Bu güne kadarki en büyük satın alımlardan biri olarak geçen bu anlaşma bedelinin 68.7 Milyar Dolar olduğu söylendi.

Microfost tarafından duyurulan anlaşma, Xbox'ın yakında Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Diablo, ve çok daha fazlasına sahip olacağı anlamına geliyor. Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer,Anlaşmanın ne kadar süreceği konusunda herhangi bir tarih vermesede, anlaşma gerçekleştikten sonra tüm Activision Blizzard şirketlerinin kendisine rapor vereceğini, aynı zamanda Activision Blizzard'ın anlaşma tamamlanana kadar bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edeceğini söyledi.


Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, hangi markaların Xbox Game Pass’e dahil olacağını söylemesede "olabildiğince çok Activision Blizzard oyunu" içereceğinin Game Pass’e dahil olacağını söyledi.
Türkiye için çok umut verici bir haber.


Türkiye’de yaşanan kur hareketleri nedeniyle oyun satın almak her geçen gün daha zor bir hale geliyor. Oyun oynamanın lüks olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Türkiye’deki bir çok oyuncu bu durumu oyun almaktansa Game Pass gibi uygulamalara yıllık abone olarak bu sorunun üstesinden geliyor. Daha uygun fiyata, daha fazla oyunu edinebildikleri bu sisteme, dünyanın en çok sevilen oyunlarını dahil edilmesi bizleri mutlu edecektir. Aylık 30 TL’ye Game Pass’e abone olabiliyoruz. Bu ücretlendirme, 900-1000TL fiyat etiketiyle çıkan Call Of Duty oyunlarına erişmek Türkiye’deki oyuncuları mutlu edecektir. Aynı zamanda World Of Warcraft Game Time aylık 306 liraya denk geliyor. Game Pass ile on kat daha ucuza alma ihtimali bile umut verici…


Skandallar CEO’su Gidiyor


Geçtiğimiz yıllarda Activision Blizzard’ın adı pek çok olumsuz olaylara karıştı. Activision Blizzard’ın yönetici koltuğunda Bobby Kotick'in de aralarında bulunduğu birçok isim bir dizi skandala bulaştı. Her geçen gün türlü önlemler almaya çalışsalarda hem şirket içerisindeki olumsuzluklar, hemde yeni çıkan oyunlara gelen tepkiler şirketi her geçen gün zora sokmaktaydı.

Phil Spencer ise geçtiğimiz günlerde Activision Blizzard'ın adının karıştığı skandallar nedeniyle yayınlanan raporlar nedeniyle derinden rahatsız olduğunu söylemişti.

Yapılan açıklamada; Anlaşma ile birlikte Activision CEO’su Bobby Kotick’in yanlızca anlaşma kapanana kadar görevine devam edeceği söylendi. Anlaşma gerçekleştikten sonra Microsot Gaming’in CEO’su Phil Spencer’a rapor vereceği ve görevinin biteceği söylendi.


2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör